Sprzedaj swoją domenę

Sprzedaj swoją domenę

Jeśli chcesz sprzedać swoją domenę internetową, nasza giełda jest najlepszym miejscem do przeprowadzenia takiej transakcji. Oferujemy ci szereg elastycznych form sprzedaży, z których możesz wybrać tę najbardziej odpowiadającą twoim potrzebom:

Sprzedaż domeny na aukcji

Aukcja to forma sprzedaży, w której nabywcą zostaje osoba oferująca najwyższą cenę. Jako sprzedawca, określasz cenę startową i czas trwania aukcji. Możesz też podać cenę minimalną, czyli taką poniżej której nie zdecydujesz się na sprzedaż, oraz cenę "Kup Teraz", czyli taką za którą możesz sprzedać domenę "od ręki".

Aukcje pozwalają na szybką sprzedaż domen, a towarzyszące im emocje mogą przyczynić się do zwiększenia ceny sprzedaży.

Wystaw nową aukcję domeny »

Zaproszenie do składania ofert

Jeśli nie jesteś zainteresowany szybką sprzedażą domeny na aukcji, możesz wystawić ogłoszenie sprzedaży twojego adresu internetowego. Potencjalni klienci będą składać oferty, określające ile są skłonni zapłacić za domenę. Z każdym z nich możesz prowadzić negocjacje, składając swoje kontrpropozycje cenowe lub akceptując ich oferty.

Jak w przypadku aukcji, także i tutaj możesz podać cenę "Kup Teraz", która określa za ile jesteś skłonny sprzedać domenę bez negocjacji. Jeśli kupujący zgodzi się na taką kwotę, sprzedaż nastąpi natychmiast.

Wczytaj listę swoich domen do wystawienia na sprzedaż »

Sprzedaż bezpośrednia (Escrow)

Jeśli znalazłeś już kupca na swoją domenę, możesz skorzystać z mechanizmu sprzedaży bezpośredniej. Wystarczy, że wskażesz nazwę domeny i jej cenę uzgodnioną z klientem oraz jego adres email. Na ten adres prześlemy wszelkie informacje niezbędne do sfinalizowania transakcji. Gdy tylko kupujący dokona zapłaty za domenę, poinformujemy cię w jaki sposób przekazać ją bezpiecznie do nabywcy.

Mechanizm transakcji Escrow zabezpiecza zarówno kupującego, jak i sprzedającego domenę przed nieuczciwym kontrahentem. Ponieważ wpłacone środki są przez nas chronione do momentu przetransferowania domeny, nie ma możliwości utraty domeny ani pieniędzy w wyniku jakichkolwiek nieuczciwych działań drugiej strony.

Rozpocznij nową transakcję Escrow »

Dzierżawa i sprzedaż na raty

Swoją domenę możesz także sprzedać na raty lub wydzierżawić. Ty sam decydujesz o ilości rat i ich wysokości, a także o tym jak zakończy się transakcja - czy domena powróci do ciebie po spłaceniu wszystkich rat (co odpowiada okresowej dzierżawie), czy otrzyma ją kupujący (co równa się zakupowi na raty).

Także i w tym przypadku jesteś całkowicie zabezpieczony przed ewentualnymi problemami z płatnościami. Gdy dzierżawca spóźni się ze spłatą raty, możesz bez żadnych konsekwencji zakończyć transakcję i domena powróci do ciebie. Możesz także wydłużyć okres spłaty raty, aby dać kontrahentowi szansę na spłatę zobowiązania.

Rozpocznij nową transakcję dzierżawy »

Dlaczego my?

1. Największa giełda domen internetowych w Polsce.

(na naszej giełdzie wystawionych jest na sprzedaż 250.000 domen internetowych, pochodzących od 3.500 różnych sprzedawców)

2. Najwyższe kwoty sprzedaży.

(sprzedaliśmy już 67.000 domen za łączną kwotę 17.380.000 zł)

3. Najwięcej potencjalnych klientów.

(co 30 minut składana jest nowa oferta kupna domeny, a co 10 minut nowa oferta w aukcji)

4. Największe możliwości sprzedaży domeny.

(sam decydujesz, czy chcesz sprzedać domenę na aukcji, czy oczekiwać ofert cenowych, a może sprzedać bezpośrednio?)


Za ile sprzedać domenę?

W przypadku tak unikalnego dobra, jak nazwa domeny internetowej, trudno jest ustalić jej właściwą cenę. Każda domena jest inna, a więc wybranie odpowiedniej ceny sprzedaży jest niełatwym zadaniem.

Tymczasem ustalenie właściwej ceny to podstawowy czynnik sukcesu w sprzedaży. Zbyt wysoka cena odstraszy klientów, a zbyt niska spowoduje iż pozbędziesz się wartościowej nazwy ze bezcen. Na szczęście możesz skorzystać z naszej usługi wyceny domen internetowych.

Po zgłoszeniu twojej domeny do wyceny, w ciągu kilku godzin zostanie ona wyceniona przez kilkunastu ekspertów rynku domen. Tak szerokie spektrum opinii na temat wartości domeny pozwala na bardzo dobre oszacowanie jej realnej wartości. Dzięki temu, w czasie krószym od jednego dnia dowiesz się, ile naprawdę jest warta twoja domena.

Zgłoś domenę do wyceny »