Jak to działa?

Jak to działa?

Serwis Dropped.pl jest pierwszym w Polsce serwisem monitorującym usuwane polskie domeny. Dzięki aktualizowanej codziennie liście usuniętych domen, użytkownicy są na bieżąco informowani o usuniętych (lub mających zostać usunięte) domenach. Informacja ta pozawala na wykupienie wartościowych domen, których rejestracji właściciele nie przedłużyli na kolejny okres. Domeny te mogą być źródłem dodatkowego dochodu, dzięki wykorzystaniu istniejących wciąż w Internecie odnośników do danej strony (co pozwala na pozyskanie niskim kosztem osób odwiedzających stronę), bądź też dzięki odsprzedaży wartościowej domeny po wyższej cenie.

Lista usuniętych domen w naszym serwisie jest aktualizowana codziennie. Każdego dnia sprawdzana jest lista wszystkich domen obsługiwanych przez NASK, i domeny usunięte od ostatniego sprawdzenia trafiają na listę. Analogicznie, domeny z listy zarejestrowane od ostatniego sprawdzenia są z listy usuwane. Dzięki temu nasza lista zawiera wszystkie usunięte polskie domeny z dokładnością do jednego dnia.

Oprócz samej nazwy domeny, nasza lista zawiera także szereg informacji pozwalających na zorientowanie się w wartości domeny. Są to:

Domeny, które posiadają PageRank, strony albo odnośniki zaindeksowane w wyszukiwarkach, bądź też posiadają odwiedzających z innych źródeł (co pokazuje wskaźnik Alexa), są wartościowe i warto je kupować. Nasza lista pozwala na proste i efektywne znajdowanie takich domen. Dzięki zaawansowanym kryteriom wyszukiwania możliwe jest przeszukiwanie i filtrowanie listy domen pod kątem rozmaitych kryteriów.

Domeny, które trafiają na naszą listę, zostają usunięte z powodu nieopłacenia ich przez właściciela. Takie domeny przez pewien czas (zwykle 3-4 tygodnie) są zarezerwowane do przedłużenia przez właściciela (który mógł zwyczajnie zapomnieć o swojej domenie), po czym trafiają z powrotem do puli domen wolnych. Nasz serwis pozwala na monitorowanie takich domen do momentu aż zostaną zwolnione; w tym momencie do osób zainteresowanych daną domeną wysyłany jest email informujący o dostępności domeny. Monitorowanie takich domen odbywa się co godzinę, co daje osobom korzystającym z naszego serwisu znacznie większe szanse na rejestrację domeny niż osobom postronnym, które monitorują domeny ręcznie.