Wycena domen

Ile warta jest twoja domena? Czy cena żądana przez sprzedawcę jest rozsądna? Takie pytania zadają sobie potencjalni nabywcy i sprzedawcy domen. Handel domenami jest młodą dziedziną gospodarki, dlatego wiele osób nie wie jak oszacować wartość domeny.

Wycena domen nie jest prosta, ponieważ wartość domeny jest subiektywna. Dlatego wycena domeny przez tylko jedną osobę lub firmę jest zawsze ryzykowna. Z tego powodu w serwisie AfterMarket.pl wykorzystujemy inną metodologię wycen.

Gdy zgłosisz domenę do wyceny, jest ona oceniana przez 15 aktywnych użytkowników naszej giełdy. Każdy z nich podaje swoją propozycję wyceny, z ewentualnym komentarzem. Za wycenę domeny przyjmujemy medianę ze wszystkich zgłoszonych ocen.

Dzięki tej metodzie możesz szybko i niskim kosztem uzyskać obiektywne oszacowanie wartości domeny. Oprócz końcowej wyceny, będziesz mógł także zobaczyć wszystkie zgłoszone oceny wraz z komentarzami, co pozwoli ci na lepsze zrozumienie wartości swojej domeny.

Cennik

Prywatna wycena: 69 PLN (oceny domen będą widoczne tylko dla ciebie)

Publiczna wycena: 39 PLN (oceny domen będą widoczne dla wszystkich)

Aby zamówić wycenę domeny, musisz być zalogowany. Kliknij poniższy przycisk aby się zalogować.

Te domeny zostały zgłoszone do wyceny. Musisz mieć co najmniej 5 punktów ratingu kupującego lub sprzedawcy, by zgłaszać swoje oceny domen.

Aktualnie nie ma żadnych wycen w toku.

Co to jest wycena domen?
Wycena polega na oszacowaniu rynkowej wartości domeny.

Jak przebiega wycena?
Każda zgłoszona domena jest oceniana przez 15 aktywnych użytkowników naszej giełdy. Spośród ich ocen wybierana jest mediana (wartość środkowa), która stanowi końcową wycenę. Tylko użytkownicy, którzy przeprowadzili pewną liczbę transakcji na giełdzie, mogą brać udział w wycenie.

Ile kosztuje wycena?
Publiczna wycena domeny (widoczna dla wszystkich) kosztuje 39 PLN. Możesz też zamówić wycenę prywatną za 69 PLN.

Czym różnią się prywatne i publiczne wyceny?
Wszystkie wartości dla publicznej wyceny są widoczne dla wszystkich. Natomiast wartości domeny podane przy wycenie prywatnej są widoczne tylko dla osoby zamawiającej wycenę.

Ile czasu zajmuje wycena domeny?
Wycena domeny zajmuje zwykle nie więcej niż 2 dni robocze.

Jakie domeny mogą być wyceniane?
Do wyceny można zgłosić dowolną domenę - zarówno własną, jak i kogoś innego. Użytkownicy naszej giełdy mają największe doświadczenie z polskimi domenami, dlatego wycena tych domen jest najdokładniejsza.

Czy zgłoszone wyceny są widoczne dla innych?
Wszystkie domeny zgłoszone aktualnie do wyceny są widoczne dla użytkowników, któzy dzięki temu mogą uczestniczyć w wycenie. Nie podajemy jednak informacji o tym, kto zamówił wycenę ani w jakim celu. Ponadto, dla wycen prywatnych wszystkie zgłoszone wartości są ukryte.

Czy mogę usunąć zgłoszoną wycenę?
Tak, możesz zamknąć każdą zgłoszoną wycenę. Wszystkie zgłoszone do tego momentu wartości zostaną zachowane. Nie zwracamy jednak opłaty za wyceny zakończone przed czasem.